Gasten boeken hotelkamers steeds vaker via veilingsites
Gebaseerd op:Het Financieele Dagblad (29-7-2010)Hotelkamers worden steeds vaker geboekt via veilingsites. Tegelijkertijd neemt het aantal boekingen bij reisbureaus en op eigen websites van hotels juist af. Eén en ander komt naar voren uit onderzoek van adviesbureau KPMG naar de hotelbranche.
Met name de regio`s Amsterdam en Schiphol kenden het afgelopen jaar een grote leegstand van hotelkamers. Internetveilingen bleken voor een groeiend aantal hoteliers een succesvol middel om lege hotelkamers, zij het tegen een relatief lage prijs, alsnog aan de man te brengen. Bij de site Hotelkamerveiling.nl nam het aantal maandelijkse veilingen toe van 4.000 in 2009 tot 30.000 op dit moment. Bezoekers hebben de mogelijkheid om vanaf 1 euro te bieden op een hotelkamer, waarna degene met het hoogste bod een waardebon kan verzilveren bij het betreffende hotel. De site berekent 7,50 euro veilingkosten per verkochte veiling.
Hotelkamerveiling.nl was in 2008 een initiatief van hoteleigenaar Klaas Stekelenburg en zijn twee zonen, in een poging de leegstand in zijn eigen hotel in Rhenen te bestrijden. Na een aarzelend begin gingen steeds meer andere hotels overstag toen bleek dat het veilen van kamers wel degelijk extra omzet genereerde.