Vakinformatie voor professionals
zoek
gratis nieuwsbrief
 

Ouderen hebben weinig interesse in functional foods

Gebaseerd op:FoodHolland.nl (10-3-2010)Senioren van 55 tot 75 jaar hebben weinig interesse in functional foods en kant-en-klare maaltijden uit de supermarkt. Dat blijkt uit onderzoek van LNV Consumentenplatform Gezond Leven. Aan de respondenten werd gevraagd wat ze scharen onder een gezond eetpatroon. De meeste deelnemers noemen gevarieerd en regelmatig eten, zonder vele tussendoortjes en met voedsel dat netjes wordt verdeeld over de schijf van vijf.

De senioren hebben minder kennis van de samenstelling van voedsel, bijvoorbeeld het onderscheid tussen verzadigde en onverzadigde vetten en het belang van voedingsvezels. Wel letten ze op de hoeveelheid suiker en vet in voedsel. Tevens erkennen ze dat verse producten gezond zijn, maar een groot deel kan niet de reden verklaren. Vooral respondenten met een hoge sociaal economische status noemen de variatie die seizoensproducten bieden en het vitaminebehoud van verse groenten.

De belangrijkste voorwaarden voor de aankoop van gezonde producten zijn gemak, prijs en goede en betrouwbare informatie. Ouderen vinden dat op het moment gezonde producten vergeleken met ongezonde producten te duur zijn. Naarmate ze ouder worden zijn ze meer gaan letten op wat ze eten.
Terug mail dit door   share Stem of voeg toe aan plaatsen/stemmen op Twitter plaatsen/stemmen op LinkedIn plaatsen/stemmen op Facebook plaatsen/stemmen op Reddit plaatsen/stemmen op Digg plaatsen/stemmen op Delicious plaatsen/stemmen op Geenredactie plaatsen/stemmen op Bligg plaatsen/stemmen op Reporter.nl plaatsen/stemmen op Ekudos plaatsen/stemmen op NUjij