Mkb investeert in innovatie ondanks crisis
Gebaseerd op:De Telegraaf (8-9-2009)Het midden- en kleinbedrijf (mkb) investeert in innovatie ondanks de economische crisis. Dit blijkt uit een grootschalig onderzoek onder 600 beslissers naar de staat van innovatie in Nederland.
Het onderzoek werd uitgevoerd door innovatiebureau Six Fingers in samenwerking met onderzoeksbureau DBMI. Het mkb vindt innovatie essentieel om voort te bestaan in crisistijden. Er is wel een verschil zichtbaar tussen succesvolle organisaties op het gebied van innovatie en de minder succesvolle organisaties. Succesvolle bedrijven denken dat het innovatiebudget gelijk zal blijven (32%) of gaat stijgen (57%). 10% van de bedrijven denkt dat het minder zal worden en gaat uit van een lager investeringsbudget.
Daarnaast is er een verschil zichtbaar tussen grote en kleinere organisaties. Grotere bedrijven zijn iets voorzichtiger op het investeringsvlak. Van de grote bedrijven behoort maar 17% tot de groep succesvolle en innovatieve bedrijven. Bij de kleinere bedrijven ligt dit percentage op 45%. Of een bedrijf wel of niet succesvol is hangt af van meerdere factoren, zoals niet kijken naar de concurrentie en of fouten zijn toegestaan.