Innovatieve ondernemer krijgt fiscaal steuntje in de rug
Gebaseerd op:Het Financieele Dagblad (20-8-2009)Innovatieve ondernemers krijgen van staatssecretaris Jan Kees de Jager extra steun. Hij zal volgens het ministerie van Financiën vrijdag aankondigen dat de criteria voor de zogeheten fiscale octrooibox worden verruimd.
Innovatieve bedrijven kunnen dan de verliezen die zij lijden op de exploitatie van octrooien volledig verrekenen met de belastbare bedrijfswinst. Die fiscale aftrek is nu nog beperkt tot 10%.
Ondernemers die veel investeren in onderzoek en productontwikkeling wil De Jager helpen `omdat zij ontzettend belangrijk zijn voor de Nederlandse economie. Met deze maatregel wil ik innovatieve bedrijven die het door de kredietcrisis moeilijk hebben, permanent een steuntje in de rug geven.`