Crisis raakt ook reclamebureaus
Gebaseerd op:Adformatie (23-7-2009)De economische crisis heeft ook effect op reclamebureaus. Het aantal faillissementen in de reclamewereld neemt toe door de crisis. De laatste tijd zijn er met name in de oostelijke regio van Nederland faillissementen aangevraagd door diverse reclamebureaus.
Een van de meest recente faillissementen is dat van More. More was 23 jaar lang actief voor klanten als Volvo, Atag en Gazelle. Volgens oprichter Minco Trip is het faillissement zelf aangevraagd omdat genomen maatregelen geen effect meer hadden. Het faillissement betekent ontslag voor 16 mensen. Een ander bureau dat failliet is, is Danko uit Zutphen. Dit bureau werd in mei failliet verklaard. Volgens eigenaar Peter Meulenbroek ging Danko failliet omdat alle klanten hun budgetten tegelijk terugschroefden.
Danko had onvoldoende buffers om dat te compenseren waarna een faillissement volgde. In juni ging ook nog Storm creative agency failliet, dat meegesleept werd door de ondergang van automobielbedrijf Kroymans. Storm werkte ook voor andere automotive klanten. In 2008 gingen al diverse bureaus ten onder door de crisis, zoals Nieuwe Oogst en Redpepper. Stopkracht, PH/Law en Doorn&Roos maakten onlangs een doorstart.