Vakinformatie voor professionals
zoek
gratis nieuwsbrief
 

Steeds meer muziekliefhebbers verlangen naar vinyl

Gebaseerd op:Eye (maart 2009)Steeds meer muziekliefhebbers verlangen naar vinyl. Opvallend is dat het niet alleen een nieuwe hobby betreft van babyboomers, maar dat juist een groeiende groep jongeren de hoescultuur omhelst. Volgens de muziekindustrie vormen LP`s maar 1% van de markt. Uit een onderzoek onder HBO-studenten komt echter naar voren dat liefst 20% van de studenten regelmatig vinyl koopt.

Importeur en HIFI entrepreneur Tjakko Fennema heeft zich met zijn bedrijf Technicon op de vinyl import gestort. `Vintage pop en jazz zijn de segmenten waar ik de meeste verkoop in heb`, vertelt hij. Als bestsellers noemt Fennema: Lou Reed`s Transformer en Friday Night in San Francisco van John McLaughlin, Al DiMeola en Paco DeLucia. Deze LP`s worden verkocht voor 50 tot 60 euro. `Ja, de consument heeft weer een hang naar `sleepruis`, wil kunnen zien waar de muziek begint wanneer ze de Van den Hul-naald van 2000+ euro in de groeven prikt`, aldus Fennema.

Niet alleen kwaliteit verklaart de terugkeer naar de draaitafel, ook de `hoescultuur` versterkt de retro hang. Fabrikanten besteden daarom ook extra veel zorg aan het drukwerk. De Amerikaanse country singer-songwriter Shelby Lynne voert nog een ander argument aan voor de comeback van de LP: `You can`t roll a joint on an iPod`.
Terug mail dit door   share Stem of voeg toe aan plaatsen/stemmen op Twitter plaatsen/stemmen op LinkedIn plaatsen/stemmen op Facebook plaatsen/stemmen op Reddit plaatsen/stemmen op Digg plaatsen/stemmen op Delicious plaatsen/stemmen op Geenredactie plaatsen/stemmen op Bligg plaatsen/stemmen op Reporter.nl plaatsen/stemmen op Ekudos plaatsen/stemmen op NUjij